START   \  AKTUALNOŚCI

„Góra Grosza”

Dodano:   2018.04.19
Czytelników:    210
   
 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Góra Grosza”. 

Przedsięwzięcia Towarzystwa Nasz Dom realizowanego poprzez zbiórkę monet (od 1 gr. do 5 zł) w szkołach i przedszkolach  w całej Polsce. Akcja trwała  od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. 

Celem „Góry Grosza” było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W przedsięwzięciu tym istotne   jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Organizatorem „Góry Grosza” w naszej szkole był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Na prośbę o życzliwe wsparcie akcji społeczność  naszej szkoły otworzyła serca i portfele, czego efektem było zebranie dużej sumy pieniędzy w kwocie 852,73 zł. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie wszystkich klas - za co serdecznie dziękujemy.

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

 

Przydatne odnośniki