START   \  AKTUALNOŚCI

Lekcja przyrody w Rezerwacie „Marynopole”- uczniowie klasy IV b odkrywają tajemnice polskich lasów

Dodano:   2018.06.05
Czytelników:    59
   
 

Rezerwat „Marynopole” to bez wątpienia miejsce, w którym  miłośnicy przyrody mogą przyjemnie spędzić czas na łonie natury oraz podziwiać piękno polskich lasów. Uczniowie klasy IV b wraz z nauczycielami i przedstawicielem rodziców po przyjeździe do Marynopola zostali serdecznie przywitani przez  leśników, a następnie udali się na ścieżkę dydaktyczną.

Spacer w ciszy i skupieniu, kontemplacja przyrody w cieniu drzew dobrze wpłynęły na samopoczucie czwartoklasistów. Zadawali  oni  mnóstwo pytań dotyczących rezerwatu. Dotyczyły one zarówno flory, jak i fauny tego obszaru, zachowanego w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Rezerwat, utworzony w 1976 roku, wyróżnia się szczególnymi wartościami przyrodniczymi. Uczniowie klasy IV b mogli z bliska zobaczyć występującą na tym terenie jodłę pospolitą, ale także dęba szypułkowego, lipę drobnolistną, świerka pospolitego, graba oraz modrzew. Młodzi  przyrodnicy podziwiali także rzadkie rośliny zielne. Niestety, nie zobaczyli ani borsuka, ani lisa, jedynie mała żabka swobodnie skakała po leśnym runie, wzbudzając zachwyt  wnikliwych obserwatorów  przyrody.

Po  zejściu ze ścieżki dydaktycznej  udali się oni  do szkółki leśnej, a następnie kontenerowej, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób  produkuje się sadzonki do odnowień lasu. Zmęczeni dwugodzinnym spacerem, ale  zachwyceni pięknem ojczystej przyrody udali się na wspólny posiłek. Czyste, zdrowe powietrze, zieleń lasów oraz walory przyrodnicze Rezerwatu „Marynopole” tworzą niesamowitą aurę,  dlatego jest to  miejsce, które na długo pozostanie w pamięci uczestników tej  fascynującej wycieczki.

Przydatne odnośniki