START   \  AKTUALNOŚCI

Sportowe sukcesy uczniów PSP nr 3 w Nisku

Dodano:   2018.06.22
Czytelników:    219
   
 

Sezon 2017 / 2018 był bardzo udany dla młodych sportowców niżańskiej Trójki. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie plasowali się w pierwszej trójce i jej pobliżu na zawodach różnego szczebla, począwszy od gminnych na ogólnopolskich kończąc. 

 

XXIV Ogólnopolskich Finał Czwartków Lekkoatletycznych                                                                                            

- Marcin Mierzwa – VIII m. w  biegu na 60 m                                                                   

- Katarzyna Okleja – IX m. w rzucie piłeczką palantową  

- Agata Pieróg – bieg na 600 m

- Kacper Ślusarczyk – bieg na 60 m                    

 

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci – Indywidualna Lekkoatletyka

- Marcin Mierzwa – II m. w biegu na 60 m   wicemistrz województwa

- Zuzanna Łata – VI m. w biegu na 60 m

- Katarzyna Okleja – finalistka w rzucie piłeczką palantową

 

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci Indywidualnych Biegach Przełajowych

- Agata Pieróg 

Wojewódzki Finał Turnieju „Kochaj Ręczną na Orliku”

- III m. drużyny w składzie: Maksymilian Bałut, Wiktor Bolka, Jakub Głowacz, Kacper Kluk, Jakub Kołodziej, Szymon Maciejak, Wiktor Pasek, Radosław Szewczyk

 

Rejonowe Igrzyska Dzieci w Minipiłce Siatkowej

- III m. drużyny w składzie: Dawid Golec, Konrad Kowalski, Szymon Maciejak, Marcin Mierzwa, Olgierd Okleja, Maksymilian Siek, Kacper Sobiło i Kacper Ślusarczyk

 

Rejonowe Igrzyska Dzieci w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych

- dziewczynki: Izabela Bąk, Aleksandra Dubiel, Natalia Laskowska, Agata Pieróg, Joanna Sobiło, Nikola Tabian      

- chłopcy: Wiktor Bolka, Kacper Kluk, Jakub Kołodziej, Bartłomiej Pachla, Miłosz Pudło, Radosław Szewczyk 

 

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

- III m. drużyny w składzie:  Dawid Golec,  Marcin Mierzwa, Krystian Samołyk,  Maksymilian Siek, Szymon Szymanek, Kacper Ślusarczyk

 

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Minipiłce Nożnej Chłopców

- rocznik 2007 i młodsi: Maksymilian Bałut, Wiktor Bolka, Jakub Głowacz, Kacper Kluk, Jakub Kołodziej, Szymon Maciejak, Bartłomiej Pachla, Radosław Szewczyk

-  rocznik 2005 i 2006: Jakub Bąkowski, Kacper Kaczmarski, Konrad Kluk, Konrad Kowalski, Marcin Mierzwa, Krystian Samołyk,  Maksymilian Siek, Kacper Sobiło, Kacper Ślusarczyk

 

Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych 

   

      Aż osiemnaścioro lekkoatletów z  naszej szkoły zakwalifikowało się do finału,   ale kontuzjowana Zuzanna Łata, która w ogólnej klasyfikacji w biegu na 60 m i w skoku w dal zajmowała II m., nie mogła wziąć udziału w tych decydujących zawodach. 

Ostatecznie siedemnaścioro zawodników wystartowało w Miejskim Finale Czwartków LA: Ewelina Mierzwa (I m. - 300 m), Sandra Dąbek  (II m. - 60 m, skok w dal),  Katarzyna Okleja (I m. - rzut piłeczką palant., III m. - 60 m), Agata Pieróg (I m. - 600 m, skok w dal), Aleksandra Siek (rzut piłeczką palant., V m. - 60 m), Anna Zwolak (rzut piłeczką palant.,   IV m. - 60 m), Jakub Kołodziej (IV m. - rzut piłeczką palant.), Radosław Szewczyk (III m. - 1000 m), Wiktor Bolka   (III m. - 60 m), Bartłomiej Pachla (II m. - 60 m), Olgierd Okleja (60 m), Maksymilian Potocki (60 m), Kacper Ślusarczyk ( I m. - 60 m, skok w dal), Dawid Golec (60 m, V m. - skok w dal), Krystian Samołyk (III m. - 60 m), Maksymilian Siek (IV m. - 60 m, skok w dal) i Marcin Mierzwa (I m – 60 m, II m – skok w dal) .

 

 

Przydatne odnośniki