START    >   AKTUALNOŚCI

„Warsztaty aktorskie”

szkolne wieści
date_range 2018.11.22
Zasięg:   import_contacts  249
 

„Mniej znaczy więcej”; „Warto ryzykować” - takich oraz wielu innych wartości  nauczyli się uczestnicy warsztatów aktorskich przeznaczonych dla Niżańskiej Grupy PaT, które odbyły się 22 listopada br. w Akademii Aktorskiej „Artysta” w Rzeszowie, w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap II”. Projekt został dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020” koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

W tym roku zajęcia poprowadzili: dyrektor Akademii Aktorskiej „Artysta” Kornel Pieńko – aktor teatralny i filmowy, konferansjer i animator oraz Justyna Król – instruktorka teatralna i aktorka w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W tegorocznych warsztatach wzięło udział 25 członków grupy PaT wywodzących się z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku, a obecnie reprezentujących środowiska uczniowskie: LO Nisko, RCEZ Nisko, LO im. KEN w Stalowej Woli, SLO i oczywiście rodzimą placówkę.

Znakomici prowadzący od początku zjednali sobie sympatię młodzieży i w ciągu 4 godzin pokazali jak przełamać swoją nieśmiałość i wzmocnić poczucie własnej wartości. Zademonstrowali również w praktyce podstawowe ćwiczenia aktorskie, które miały za zadanie poprawić techniki poruszania się na scenie, postawę, mimikę oraz głos. Prowadzący uświadomili, że aktorstwo może być świetną zabawą. A nade wszystko, zaszczepili w uczestnikach myśl, że grupa jest najważniejsza i tylko dzięki wspólnej pracy można osiągnąć sukces. Wszyscy członkowie grupy wraz z jej opiekunem p. Mirosławem Szczęchem byli bardzo zadowoleni ze spotkania i osiągniętych celów szkolenia.

Spotkania z Akademią Aktorską Artysta, to okazja do indywidualnego rozwoju osobowości pod okiem profesjonalistów, praktyków świata teatru i filmu, a do tego doskonały sposób na integrację i wzmocnienie więzi wewnątrzgrupowych. 

W planie warsztatów jest rozwijanie zasadniczych umiejętności aktorskich z uwzględnieniem poszczególnych elementów pracy aktora w teatrze, czy na planie filmowym (dykcja, intonacja, praca z ciałem, zachowanie na scenie oraz przed kamerą).

Edukacyjne spotkania aktorskie, to dla uczestników wspaniała zabawa wzbogacająca ich osobowość. Zajęcia rozwijają cechy i umiejętności, które okazują się cenne w życiu codziennym. Dla grup zorganizowanych warsztaty, to możliwość kreatywnego spędzenia wspólnego czasu oraz szansa lepszego poznania się i integracji. Połączenie warsztatów z uczestnictwem w spektaklu teatralnym zwiększa wartość edukacyjną, prowadząc warsztatowiczów w świat teatru zarówno w roli aktora jak i widza.

Głównym celem warsztatów dla Niżańskiej Grupy PaT było poznawanie podstawowych technik aktorskich, tanecznych, ekspresji ciała, mimiki, głosu oraz przećwiczenie i zaprezentowanie na scenie scenariusza związanego z cyberprzemocą i alienacją społeczną.  Zajęcia pod okiem profesjonalnych aktorów-instruktorów miały za zadanie przygotowanie naszej młodzieży do prezentacji etiud profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki  dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu niżańskiego w ramach projektu pn. „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap II”,  na który serdecznie zapraszamy już 5 grudnia do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana w Nisku. 

                                                                              

 

Opracowanie:

Julia Lesiakowska,  

Oliwia Zaguła

(sekcja redaktorska)

 

 

 

 

 

Przeglądaj inne teksty

2019.04.08
szkolne wieści
Nienawiść - jestem przeciw.
czytaj >>
2019.04.05
konkursy
"Książka czeka...na przedszkolaka"
czytaj >>
2019.04.04
szkolne wieści
Ogólnopolska kampania społeczna "Dobrze cię widzieć"
czytaj >>
2019.04.03
konkursy
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ortograficznym „SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA”.
czytaj >>
2019.04.03
konkursy
Gminny etap eliminacji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
czytaj >>
2019.04.02
szkolne wieści
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
czytaj >>
2019.04.02
konkursy
Sukces Klaudii w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty mikrofon”
czytaj >>
2019.03.22
konkursy
Szkolne eliminacje Konkursu Ortograficznego „Sówka, Mądra Główka”
czytaj >>
2019.03.22
szkolne wieści
Program edukacyjny "Woda - wspólny skarb"
czytaj >>
2019.03.21
szkolne wieści
Wiosna, ach to ty!
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki