START    >   AKTUALNOŚCI

Wiosna, ach to ty!

szkolne wieści
date_range 2019.03.21
Zasięg:   import_contacts  880
 

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Żegnamy  zimę i witamy następną porę roku. Przyroda budzi się znów do życia, jest weselej, radośniej, gdyż słońce świeci dłużej i  od tej pory będzie  wyżej na niebie. Weselej jest też zwierzętom i roślinom. 

Do powitania wiosny trzeba się przygotować, dlatego na początku wczorajszego dnia wszystkie klasy wzięły udział w niecodziennych zajęciach, takich jak: wiosenne gry logiczne, planszowe i matematyczne, szarady dla umysłów ścisłych i humanistycznych, warsztaty fizyczno-chemiczne i aktorskie, by na koniec spróbować wiosennych przysmaków i przekąsek. I tak minęły pierwsze dwie godziny, dla jednych pod hasłem Szkolnego Dnia Łamigłówek, a dla innych było to 75 minut ciężkiego wysiłku umysłowego na konkursie „Kangur 2019”. Od godziny 10:00 wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną, by wykonać plakat klasy i wziąć udział w karaoke, torze przeszkód, impulsie czasowym.

W naszej szkole, od wielu lat, z okazji Dnia Wiosny organizuje się różne konkursy i zabawy, podczas których dzieci i młodzież mogą wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi oraz intelektualnymi. W tym roku, wszakże klasy 0-III SP wybrały się na wycieczkę do kina, jednak pozostali uczniowie wzięli udział w konkurencjach oraz szkolnym dniu łamigłówek. 

Zabawy na sali trwały do godziny 12:30. Następnie opiekun samorządu szkolnego wraz z prowadzącymi Agnieszką Serafin i Marysią Gil ogłosili wyniki oraz wręczyli w imieniu pani dyrektor Katarzyny Ostojskiej okolicznościowe certyfikaty, zwalniające od sprawdzania wiedzy w wybranym przez ucznia dniu. 

Wiosenne zmagania w kategorii klas 4-6 PSP wygrała klasa V b ex aequo z klasą VI b , zaś w kategorii klas 7-3 (gimnazjum) pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy 8b i III a,b gimnazjum. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok. 

Mnóstwa wiosennych myśli życzy, 

Samorząd Uczniowski. 

 

Ciekawostka:

Zwyczaje typowe dla Pierwszego Dnia Wiosny to: topienie lub palenie Marzanny, chodzenie z gaikiem, wiosenne porządki, a w tradycji szkolnej słynny Dzień Wagarowicza. Mimo że kalendarzowa wiosna przypada na 21 marca, to astronomiczna wiosna rozpoczęła się już 20 marca o godz. 17:15. Tego dnia słońce wchodzi w znak Barana i trwa do momentu przesilenia letniego. Od tego momentu biegun północny przez kolejne pół roku będzie bliżej Słońca niż biegu południowy, co w praktyce oznacza, że dni będą dłuższe, a noce krótsze.

                                                                                                                                               

Opracowała: Marysia Gil  

 

 

Zapraszamy do oglądania fotorelacji <<< Zobacz więcej <<<

Przeglądaj inne teksty

2021.05.10
konkursy
Kasia Okleja dwukrotnym laureatem Konkursów Przedmiotowych
czytaj >>
2021.04.23
szkolne wieści
Nauczanie hybrydowe dla uczniów klas I- III od 26 kwietnia b.r.
czytaj >>
2021.04.16
szkolne wieści
Zasady funkcjonowania szkół od 19 kwietnia b.r.
czytaj >>
2021.03.30
szkolne wieści
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
czytaj >>
2021.03.29
szkolne wieści
Oferta Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nisku
czytaj >>
2021.03.22
konkursy
Być jak Ignacy. Nauka to przyszłosć.
czytaj >>
2021.03.08
szkolne wieści
Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
czytaj >>
2021.02.26
szkolne wieści
Sprawdź jakość powietrza !
czytaj >>
2021.02.17
szkolne wieści
Dzień Bezpiecznego Internetu
czytaj >>
2021.02.12
konkursy
„Cyberbezpieczniacy w escape roomie”.
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki