START    >   AKTUALNOŚCI

Zakończenie szkoły klas 8 PSP i 3 gimnazjum

uroczystości
date_range 2019.06.18
Zasięg:   import_contacts  506
 

Je­śli wy­bie­rasz się w po­dróż niech bę­dzie to po­dróż dłu­ga 

wę­dro­wa­nie po­zor­nie bez celu błą­dze­nie po omac­ku 

że­byś nie tyl­ko ocza­mi ale tak­że do­ty­kiem po­znał szorst­kość zie­mi 

i abyś całą skó­rą zmie­rzył się ze świa­tem

 

Z. Herbert “Podróż” 

 

 

Właśnie ten wiersz Zbigniewa Herberta, jako motto przewodnie, towarzyszył uczniom klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej, podczas ich uroczystego zakończenia edukacji w murach niżańskiej trójki. 

 

Na początku Absolwenci zaprezentowali się w tańcu narodowym - “Polonezie” wg Wojciecha Kilara.. 

 

Po chwilach zachwytu nad wspaniałym układem przygotowanym przez panie: Małgorzatę Lasocińską - Zając i Alinę Bytnar, ze sceny mogliśmy usłyszeć głos naszych rewelacyjnych prowadzących: Aleksandry Niedziałek i Michała Watrasa, którzy, powitali przybyłych gości i zaprosili na montaż słowno - muzyczny przygotowany przez p. Grażynę Gorczycę, p. Alinę Bytnar oraz p. Mirosława Szczęcha

 

W repertuarze występujących, oprócz wspomnianej interpretacji Herberta, znalazły się prezentacje indywidualne szkolnych talentów muzycznych i tanecznych. Między wersami wiersza “Podróż” kolejno wystąpili: Agnieszka Serafin - przewodnicząca SU w piosence inicjującej recital - “Pół kroku stąd”; Mikołaj Wybacz z indywidualną improwizacją na akordeonie, Natalia Czopik w “Tańcu Narodzin i Wolności”, Kamil Dul z piosenką “Dalej”; Marysia Gil i Gabriela Polak z Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek NCK oraz Małgorzata Pytlak w piosence “Jesteś bohaterem”.

 

W repertuarze uroczystości znalazły się także podziękowania dla rodziców w wykonaniu recytatorskim Marii Czerniakowskiej i liryczno - wokalnym Natalii Czopik. Życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły złożyła natomiast Natalia Wieczorek. 

 

Podczas przekazania klucza - symbolu Samorządu Uczniowskiego uczennicom klas 7 szkoły podstawowej brali udział przewodniczący Gimnazjum nr 3 i PSP nr 3 w Nisku: Agnieszka Serafin i Patryk Waszkiewicz oraz reprezentanci SU z klas młodszych, w tym Małgorzata Sobiło, Aleksandra Siek i Dominika Maluga, która dla swoich starszych koleżanek i kolegów zaśpiewała piosenkę pożegnalną pt. “Ostatni film”. 

 

Po zakończeniu części artystycznej i wręczeniu przez Absolwentów okazjonalnych kart pamiątkowych oraz kwiatów, nastąpiło przemówienie pani dyrektor Katarzyny Ostojskiej, przekazanie świadectw, podziękowań oraz Listów gratulacyjnych dla uczniów i rodziców absolwentów. 

 

Wśród najbardziej zasłużonych na uwagę zasługuje Maksymilian Tabian, który oprócz najwyższej średniej w gimnazjum i PSP, licznych tytułów laureata i finalisty konkursów przedmiotowych, otrzymał tytuł “Najlepszego Absolwenta w Gminie i Mieście Nisko” uhonorowanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko p. Waldemara Ślusarczyka, wraz z Przewodniczącym Gminnej Komisji Kultury, Oświaty i Sportu p. Krzysztofem Tabianem, czekiem na kwotę 500 zł  oraz wyrazami uznania i życzeniami powodzenia na dalszych etapach edukacji. 

 

Oprócz Maksymiliana, najbardziej wyróżniający się uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i upominkami… Były gratulacje za sukcesy w konkursach: matematycznych, literackich, przyrodniczych, fizycznych, chemicznych, sportowych i artystycznych. A także podziękowania za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, kółek zainteresowań oraz sekcji redaktorskiej. 

 

Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie kończący szkołę, udali się na zasłużony poczęstunek oraz komers zorganizowany przez przedstawicieli Rady Rodziców klas 8 PSP i 3 gimnazjum. Zabawa przy profesjonalym DJ’u oraz budce fotograficznej trwała do północy. 

 

Teraz przed Absolwentami, nowy, nieznany, pełen zagadek świat. Wszystkim kończącym szkołę, życzymy wiary w siebie, wytrwałości oraz szczęścia w dalszym poznawaniu świata.Zapraszamy do fotogalerii <<<<

                                                    Opr. Marysia Gil

Przeglądaj inne teksty

2019.09.02
szkolne wieści
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
czytaj >>
2019.06.19
uroczystości
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
czytaj >>
2019.06.18
uroczystości
Zakończenie szkoły klas 8 PSP i 3 gimnazjum
czytaj >>
2019.06.17
uroczystości
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
czytaj >>
2019.06.13
KMO
European Astro Pi Challenge 2018-2019 Mission Zero
czytaj >>
2019.06.13
szkolne wieści
Udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”
czytaj >>
2019.06.12
wycieczki
Wycieczka klas czwartych do Bochni i Inwałdu w dniach 7-8 czerwca 2019
czytaj >>
2019.06.12
konkursy
GRY PLANSZOWE
czytaj >>
2019.06.11
szkolne wieści
Zakończenie roku harcerskiego 2018/2019.
czytaj >>
2019.06.06
wycieczki
Wycieczka klas pierwszych do Rzeszowa
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki