START    >   AKTUALNOŚCI

"Uczymy zdalnie...."

szkolne wieści
date_range 2020.03.24
Zasięg:   import_contacts  40
 

Drodzy Państwo,

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w szkołach zostają zawieszone do 10 kwietnia 2020 roku.

W związku z tym  oraz z zaleceniami  wynikającymi  z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa  naszym obowiązkiem  staje się wprowadzenie zdalnego nauczania.  

Jednocześnie rozumiem  wszystkie wynikające z tego faktu trudności - brak odpowiedniego sprzętu, konieczność dzielenia komputera między rodzeństwem i często pracującym na nim rodzicem, problemami z połączeniami internetowymi- dlatego , wspólnie z nauczycielami, ustaliliśmy szczegóły pracy zdalnej na te dni:

 

1. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem lekcji.

2.Uczniowie nie muszą w tym czasie cały czas pracować z komputerem, nauczyciele poszczególnych lekcji będą komunikować się z nimi poprzez e-dziennik, na czacie , na platformach edukacyjnych. Uczeń będzie mógł wykonywać zadania w dogodnym dla siebie czasie, ale jeśli będzie wymagało przesłania go nauczycielowi - musi dostosować się do wskazanego przez nauczyciela terminu.

3. Z uwagi na potrzebę równomiernego obciążenia uczniów i rozsądnego korzystania z komputera -  część zajęć nie będzie wymagała użycia monitorów ekranowych. Będzie oparta o samodzielną pracę z podręcznikiem, kartami pracy, zeszytem

4. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów  poinformują uczniów o zasadach oceniania ich pracy. Uczeń potwierdza wykonanie zadań na różne sposoby, np. poprzez przysłanie zadania jako wiadomość w e- dzienniku, przysłanie pracy na pocztę e-mail, zrobienie zdjęcia zadania i przysłanie go na pocztę. Za każdym razem oczekiwania nauczyciela są jasno sprecyzowane przy poleceniu do zadania domowego. Nauczyciel odnotowuje ocenę zadania w dzienniku lekcyjnym, może też zrecenzować pracę w wiadomości zwrotnej do ucznia.

5. W celu umożliwienia konsultacji z nauczycielami,  wychowawcami, pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy i bibliotekarzem informuję, że będą dostępni codziennie w godz. 10.00-12.00  poprzez pocztę elektroniczną  oraz za pośrednictwem modułu  WIADOMOŚCI w dzienniku Librus w dowolnym czasie, z tym, że na pytania i uwagi wysłane po godzinie 15.00 nauczyciel może odpowiedzieć następnego dnia.

6. Aby zapewnić, możliwą w tych warunkach, efektywność kształcenia - treści programowe zostaną zmodyfikowane - nauczyciele wybiorą najistotniejsze, które zapewnią uczniom uniknięcie trudności w dalszej edukacji.

7. Nauczyciele bibliotekarze prześlą uczniom propozycje ciekawych książek a wychowawcy świetlicy zabaw i gier -  nie tylko edukacyjnych!

8. Powyższe zasady obowiązują w czasie, wskazanym przez MEN, zawieszenia zajęć.

 

W sprawach administracyjnych możecie Państwo pisać na sekretariat@3nisko.eu - także dotyczących rekrutacji do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.

Zdaję sobie sprawę z wysiłku jaki wkładacie Państwo, w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, w edukację swoich dzieci. Dlatego pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę , zrozumienie i wyrozumiałość. Bardzo proszę też o ewentualne  uwagi dotyczące zaproponowanych Państwu i uczniom form pracy.

W przypadku pojawienia się trudności z utrzymaniem kontaktu zdalnego ze szkołą - proszę o zgłoszenie tego faktu. Zależy nam na tym , aby wszyscy uczniowie byli objęci tą formą edukacji.

 

Katarzyna Ostojska

 

Przeglądaj inne teksty

2020.03.24
szkolne wieści
"Uczymy zdalnie...."
czytaj >>
2020.03.12
szkolne wieści
CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE
czytaj >>
2020.03.05
szkolne wieści
Lekcje z Temidą
czytaj >>
2020.02.25
szkolne wieści
Podaruj 1% podatku
czytaj >>
2020.02.24
szkolne wieści
KMO „DELTA 3” w Przedszkolu Nr 1 w Nisku
czytaj >>
2020.02.23
wycieczki
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
czytaj >>
2020.02.21
wycieczki
Wyjazd klas piątych na narty
czytaj >>
2020.02.21
uroczystości
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
czytaj >>
2020.02.14
szkolne wieści
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)
czytaj >>
2020.02.10
szkolne wieści
Spotkanie z historią
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki