START    >   AKTUALNOŚCI

"Uczymy zdalnie...."

szkolne wieści
date_range 2020.03.24
Zasięg:   import_contacts  359
 

Drodzy Państwo,

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w szkołach zostają zawieszone do 10 kwietnia 2020 roku.

W związku z tym  oraz z zaleceniami  wynikającymi  z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa  naszym obowiązkiem  staje się wprowadzenie zdalnego nauczania.  

Jednocześnie rozumiem  wszystkie wynikające z tego faktu trudności - brak odpowiedniego sprzętu, konieczność dzielenia komputera między rodzeństwem i często pracującym na nim rodzicem, problemami z połączeniami internetowymi- dlatego , wspólnie z nauczycielami, ustaliliśmy szczegóły pracy zdalnej na te dni:

 

1. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym tygodniowym planem lekcji.

2.Uczniowie nie muszą w tym czasie cały czas pracować z komputerem, nauczyciele poszczególnych lekcji będą komunikować się z nimi poprzez e-dziennik, na czacie , na platformach edukacyjnych. Uczeń będzie mógł wykonywać zadania w dogodnym dla siebie czasie, ale jeśli będzie wymagało przesłania go nauczycielowi - musi dostosować się do wskazanego przez nauczyciela terminu.

3. Z uwagi na potrzebę równomiernego obciążenia uczniów i rozsądnego korzystania z komputera -  część zajęć nie będzie wymagała użycia monitorów ekranowych. Będzie oparta o samodzielną pracę z podręcznikiem, kartami pracy, zeszytem

4. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów  poinformują uczniów o zasadach oceniania ich pracy. Uczeń potwierdza wykonanie zadań na różne sposoby, np. poprzez przysłanie zadania jako wiadomość w e- dzienniku, przysłanie pracy na pocztę e-mail, zrobienie zdjęcia zadania i przysłanie go na pocztę. Za każdym razem oczekiwania nauczyciela są jasno sprecyzowane przy poleceniu do zadania domowego. Nauczyciel odnotowuje ocenę zadania w dzienniku lekcyjnym, może też zrecenzować pracę w wiadomości zwrotnej do ucznia.

5. W celu umożliwienia konsultacji z nauczycielami,  wychowawcami, pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy i bibliotekarzem informuję, że będą dostępni codziennie w godz. 10.00-12.00  poprzez pocztę elektroniczną  oraz za pośrednictwem modułu  WIADOMOŚCI w dzienniku Librus w dowolnym czasie, z tym, że na pytania i uwagi wysłane po godzinie 15.00 nauczyciel może odpowiedzieć następnego dnia.

6. Aby zapewnić, możliwą w tych warunkach, efektywność kształcenia - treści programowe zostaną zmodyfikowane - nauczyciele wybiorą najistotniejsze, które zapewnią uczniom uniknięcie trudności w dalszej edukacji.

7. Nauczyciele bibliotekarze prześlą uczniom propozycje ciekawych książek a wychowawcy świetlicy zabaw i gier -  nie tylko edukacyjnych!

8. Powyższe zasady obowiązują w czasie, wskazanym przez MEN, zawieszenia zajęć.

 

W sprawach administracyjnych możecie Państwo pisać na sekretariat@3nisko.eu - także dotyczących rekrutacji do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.

Zdaję sobie sprawę z wysiłku jaki wkładacie Państwo, w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, w edukację swoich dzieci. Dlatego pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę , zrozumienie i wyrozumiałość. Bardzo proszę też o ewentualne  uwagi dotyczące zaproponowanych Państwu i uczniom form pracy.

W przypadku pojawienia się trudności z utrzymaniem kontaktu zdalnego ze szkołą - proszę o zgłoszenie tego faktu. Zależy nam na tym , aby wszyscy uczniowie byli objęci tą formą edukacji.

 

Katarzyna Ostojska

 

Przeglądaj inne teksty

2020.09.08
szkolne wieści
10 zasad – bezpieczny powrót dzieci do szkoły. To trzeba wiedzieć.
czytaj >>
2020.09.04
szkolne wieści
Zapraszamy małych kolarzy - Mini Wyścig Kolarski Solidarności
czytaj >>
2020.09.01
szkolne wieści
Nowy Rok Szkolny 2020/2021
czytaj >>
2020.08.12
szkolne wieści
Nasi Ósmoklasiści najlepsi !
czytaj >>
2020.07.01
szkolne wieści
Oliwia Głowińska najlepszą absolwentką 2020 r. w gminie Nisko.
czytaj >>
2020.06.26
uroczystości
Pożegnanie Absolwentów 2020!
czytaj >>
2020.06.02
szkolne wieści
REGULAMIN ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – CZERWIEC 2020 r.
czytaj >>
2020.06.01
szkolne wieści
GŁOSUJEMY W KONKURSIE „PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA”
czytaj >>
2020.05.29
szkolne wieści
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII
czytaj >>
2020.05.15
szkolne wieści
Zawieszenie zajęć do 7 czerwca 2020 roku.
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki