START    >   AKTUALNOŚCI

Dzień Bezpiecznego Internetu

szkolne wieści
date_range 2021.02.17
Zasięg:   import_contacts  65
 

9  lutego 2021 roku obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. 

W związku z tym nasza szkoła  przystąpiła do tej inicjatywy. Podczas obchodów DBI chcieliśmy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Z tej okazji, 11 lutego nauczyciele, rodzice i uczniowie  kl. 6 i 7 naszej szkoły wzięli udział w pierwszej w Polsce Konferencji Asów Internetu na temat bezpieczeństwa w sieci. Organizatorami Konferencji byli: Fundacja Szkoła z Klasą i firma Google. Partnerami wydarzenia są grupy: Superbelfrzy, Digitalni i kreatywni – nauczyciele z pasją, Zaproś mnie na swoją lekcję.

Pierwsza część konferencji skierowana była  do uczniów  i były to 30-minutowe lekcje online poprowadzone przez trenerki i trenerów  programu. Uczniowie uczyli się o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu (rozsądku, uważności, sile, życzliwości i odwadze).

Druga część konferencji przeznaczona była   dla nauczycieli i rodziców podczas której

- dr Karol Jachymek opowiadał o sposobach komunikacji młodzieży w internecie: emoji, memy i popularnych skrótach w sieci ,

- Anna Mierzyńska radziła, jak zostać pogromcą fake newsów i uczyć o nich z wykorzystaniem grywalizacji;

- a haker Paweł Ngei uczył m.in., jak poradzić sobie w przypadku porwania naszych danych i dlaczego „ciasteczka" nie są zdrowe.

W ostatniej części konferencji poruszono kwestię bezpieczeństwa w sieci i pozytywnego korzystania z Internetu oczami rodziców. Jak o sieci gadać z dziećmi? O swoim doświadczeniu zawodowym i prywatnym rozmawiali: mama i blogerka Magda Mikołajczyk (MatkoJedyna), tata i bloger Marcin Perfuński (supertata.tv) oraz tata i aktor Rafał Cieszyński.

 

Wszyscy odbiorcy konferencji, zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele zgodnie przyznali, że była ona niezwykle ciekawa, dostarczająca sporą dawkę wiedzy ale też dobrej zabawy. 

 

Przeglądaj inne teksty

2021.02.17
szkolne wieści
Dzień Bezpiecznego Internetu
czytaj >>
2021.02.12
konkursy
„Cyberbezpieczniacy w escape roomie”.
czytaj >>
2021.02.08
szkolne wieści
Rekrutacja 2021/2022
czytaj >>
2021.02.02
konkursy
Konkurs plastyczno - fizyczny „Fizyka i chemia nie tylko dla naukowca”
czytaj >>
2021.02.01
szkolne wieści
Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
czytaj >>
2021.01.14
szkolne wieści
Najmłodsze dzieci wracają do szkół
czytaj >>
2020.12.16
szkolne wieści
Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r.
czytaj >>
2020.12.16
szkolne wieści
NABÓR DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWO-PROFILAKTYCZNEJ „PROMYK”
czytaj >>
2020.12.11
konkursy
Gminny Przedszkolny Konkurs Plastyczny - ,,Zdrowa Rodzina".
czytaj >>
2020.12.07
szkolne wieści
Spotkanie z Mikołajem
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki